Aukcia Pomôžme Lackovi v rozvoji
Aukcia už skončila
Rodina vyzbierala
1390€

Lacko vyrastal od narodenia v detskom domove, bol pre niekoho nechceným darčekom, otvoril oči na Vianoce. Do rodiny Lipkových prišiel ako 2,5 ročný. Nereagoval na svoje meno, na všetko nečakané, či nepoznané reagoval plačom, krikom, škriabaním, kopaním, váľaním sa hoci aj v blate. Plienkovaný, fľaškovaný, kočíkovaný, ťažko mentálne retardovaný, podľa psychologickej správy vydávajúci zvieracie zvuky. 
Diagnóza: detský autizmus.
Lacko má navyše horšiu počuteľnosť v pásme hlbších tónov, ale počuje z ultrazvukov viac ako bežní ľudia. To Lipkovcov inšpirovalo k delfínoterapii. Delfíny vydávajú vysokofrekvenčné zvuky, ktoré normálne ľudské ucho nedokáže zachytiť. Vysielajú elektromagnetické vlny, ktorými sa ovplyvňuje činnosť mozgu. Lacko na ne reagoval, a tak v šiestich rokoch prišli prvé slová. 
Lacko má okrem autizmu, mentálnej retardácie (vďaka tvrdej práci doma i v škole ho vytiahli na stredný stupeň), ADD poruchu pozornosti, ADHD mozgovú hyperaktivitu, slabšie vyvinutú pravú stranu tela, polyvalentnú potravinovú alergiu (lepok, sója, kukurica, zemiaky, orechy, jablká, mrkva…). Na WC musí okamžite, inak sú problémy aj s močením, aj so stolicou. Ak je v nepohode telo, odrazí sa to aj na psychike. Chytí ho amok. To nie je o nevýchove, to je o jeho nervovej sústave.
Na Ukrajine v rehabilitačnom centre Nemo môžu absolvovať intenzívny rehabilitačný kurz za tretinové ceny ako na Slovensku. Plánujú logopédiu, masáže, snoezelen (multisenzorická miestnosť, kde s ním pracuje psychológ), rehabilitačné cvičenia, cranio-sacrálnu terapiu a možno aj iné terapie

Aukcia je organizovaná pod záštitou Točí! občianske združenie so sídlom Jablonové 464, 90054, IČO 50797972