Aukcia Postavme Lukáška na nohy
Aukcia už skončila
Rodina vyzbierala
3971€
Lukáško sa narodil v 25 tt. V nemocnici strávil 11 mesiacov. Po pôrode zakrvácal do mozgu, nemal vyvinuté črievka a tak mu spravili vývod. Dlho nevedel sám dýchať a tak bola nutná trachea ( ešte stále má dierku v krku). Jeho sací reflex v nemocnici nebolo možné podporovať a tak papá iba cez hadičku do žalúdka (peg).
Lukáškovi chýba 25 cm tenkého čreva, čo bola pre neho hranica života a smrti. Bojoval a prežil, ale jeho telo nevedelo vstrebávať živiny. Dlhodobo mal výživu do žily aj doma. To však spôsobovalo otravu krvi a Luky končil každý mesiac v nemocnici. Narkóz mal za svoj doterajší krátky život niekoľko desiatok, čo zanechalo následky. V nemocnici mal i množstvo fraktúr, pretože jeho telu chýbali živiny. Luky je však neskutočný BOJOVNÍK. Je slniečko. Na jeho tvári je stále úsmev. Jeho rodičia prežili ťažké obdobia plné beznádeje. Luky často prestával dýchať a museli ho oživovať. Ten moment a pocit beznádeje, keď sa snažíte spraviť aj nemožné, aby vaše dieťa dýchalo.
Kvôli jeho diagnózam, ktorých sa celkovo nakopilo 9, je nutné množstvo rehabilitácií. Rodičia s Lukym chodia na súkromné rehabilitácie a viac ako dva roky chodia na liečebné pobyty do Martina, ktoré si hradia sami. Finančne je to pre rodinu veľmi náročné, ale odhodlanie je obrovské. Každý liečebný pobyt Lukáška posúva dopredu, je nevyhnutné opakovať ich často a pravidelne.
MONIKA ŠVARCOVÁ TOMČÍKOVÁ (Lukášková mamina)

Aukciu organizuje : Lukáškovi anjeli občianske združenie 
IČO: 50617605 
Sídlo: Lukáškovi anjeli občianske združenie, Svätý Anton 81, 96972 Svätý Anton