Aukcia pre bojovníčku Soničku
Aukcia už skončila
Rodina vyzbierala
5680€

Aukcia pre Soničku bola venovaná malej Soničke, ktorá bude mať vo februári 2 rôčky. Tu je jej príbeh slovami jej rodičov:
Najkrajšie obdobie nášho života nastalo vo februári 2017, keď sa nám narodila naša dcérka Sonička. Z doteraz nezistených príčinsa naše dievčatko v 6. mesiaci úplne prestalo hýbať apostupne jej zoslabol sací aj prehltací reflex. 
Soničkatrpí ťažkou globálnou svalovou hypotóniou(neovláda svoje telíčko – nedrží hlavičku, nepohne nôžkami a rúčkami, len máličko prštekmi), ma zavedenú trachostómiu s umelou pľúcnou ventiláciou a trubicu PEGna príjem stravy. Vyžaduje si neustále polohovanie, odsávanie a upevnenie tela z viacerých strán, aby sa jej neskrivila chrbtica. 
Má za sebou množstvo genetických testov, ktoré bolidoposiaľ negatívne.
V domácom prostredí absolvuje cvičenia na podporu dýchania, terapie pomocou ladičiek a skenar terapiu. Naša genetička oslovuje zahraničné pracoviská na ďalšie genetické a metabolické vyšetrenia.
Naša „Bojovníčka“ Sonička je veľmi snaživé, vnímavé a usmievavé dievčatko a skúša dýchať sama bez pomoci prístroja. Darí sa jej skvele, z čoho sa veľmi tešíme. Aj napriek každodenným prekážkam sa usilujeme, aby mala šťastné detstvo. Chceme bojovať zo všetkých síl a veriť, že jedného dňa zistíme diagnózu a z našej dcérky vyrastie slobodný a šťastný človek.

Aukcia je organizovaná pod záštitou OZ Bojovníčka Soňa.
Ďakujeme, že pomáhate!