Aukcia pre Viktorku
Aukcia už skončila
Rodina vyzbierala
1502€

VOLÁM SA VIKTORKA , MÁM 12 ROKOV, CHODÍM DO TRETEJ TRIEDY SZŠ. SOM VEĽMI ŠIKOVNÁ A USMIEVAVÁ.  MOJA MAMINKA MI HOVORÍ "NAŠE SLNIEČKO". VIEM ČO PRE MŇA VŠETKO ROBÍ.
MAMINA,TATIK A MÔJ BRAČEK JAKUBKO TÚŽIA LEN PO JEDNOM  - VIDIEŤ MOJE PRVÉ KRÔČIKY. VIEM AKÉ JE TO ŤAŽKÉ A FINANČNE VEĽMI NÁROČNÉ, AJ TAK SA NEZDÁVAM A ROBÍM OBROVSKÉ POKROKY.

Už počas tehotenstva sme vedeli, že narodenie dcérky sa nezaobíde bez problémov. Mesiac som si odležala v nemocnici, spadla mi placenta a Viktorka sa narodila v 34. týždni. Bojovala o život, lekári ju museli kriesiť.
Neskôr ju prepustili ako zdravé dieťa bez diagnózy. Prvé príznaky choroby sme u nej objavili, keď už mala takmer rok. Ovplyvnila aj jej očká a istý čas mala problém so srdiečkom. Najväčším víťazstvom bol fakt, že sa nám podarilo eliminovať časté epileptické záchvaty. Mala ich dvadsať až tridsaťkrát denne, bolo to naozaj strašné. Našťastie sa ich celkom zbavila a vysadili sme aj tabletky.

V prvom roku života Viktorke diagnostikovali DMO- detskú mozgovú obrnu. V ten deň ako keby sa nám bol zrútil svet, nevedeli sme čo nás čaká, lebo ani lekári nám to nepovedali. Preto sme všetko o diagnóze začali hľadať na internete a prišli na to, že je to diagnóza na celý život. Aj keď nám neustále neurologička opakuje "pripravte sa do budúcna na vozík ", tak sa nezdávame a stále hľadáme nové možnosti ako Viktorku postaviť na nôžky.c
Malá bojovníčka už absolvovala niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT. Jej cieľom bolo zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Práve tieto zákroky Viktorke pomohli najviac a uvoľnili sa jej nožičky. Viktorka pravidelne chodí na rehabilitačné cvičenia TheraSuit, cvičenie metódou Feldenkrais , masáže, jazdenie na koníkoch, Floating, plávanie.

Okrem dcérky Viktórie máme syna Jakuba ktorý má ťažkú krátkozrakosť -15,-16 dioptrii a ďalšie diagnózy prvky autizmu, ADHD, dyslexia, dysgrafia. Najviac sa s Viktorkou tešíme z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda. Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc pre Viktorku na rehabilitačné cvičenie v ADELI v Piešťanoch. Vďaka rehabilitačnému cvičeniu v Piešťanoch  sa zlepší jej zdravotný stav a splní sa jej veľký sen urobiť svoje samostatné kroky.

Celkové náklady na rehabilitačné cvičenie v centre Adeli – 3078€.

Z celého srdca Vám Ďakujeme za finančnú pomoc pre našu slečnu Viktorku.

Janka Vigasova, mamina

Priebeh aukcie:

Prihlasovanie výrobkov do aukcie trvá od 29.5.2019 - 5.6.2019

Ak máte doma jeden výrobok z Vašej ručnej práce nazvyš alebo poskytujete službu, ktorú by ste rady darovali do aukcie, pošlite fotku/plagatik na aukcia@codokazemama.sk 📧
Poštovné hradí mamina, ktorá výrobok posiela, a podmienkou je zasielanie vecičiek doporučene. 

Do mailíka ešte prosím napíšte tieto údaje:

 Názov výrobku/služby:
✅ Vyvolávacia cena (odporúčame dať 1-2 eurá):
✅ Detail/Popis výrobku (čo to je, materiál, veľkosť atď):
✅ Meno a Priezvisko (Ak nechceš tak nebude zverejnené):
✅ Telefón (nebude zverejnený, potrebujeme len na kontakt):
✅ Link na stránku obchodu na www.codokazemama.sk, vlastný web alebo facebook fanpage (Nepovinné ale pomôže v tvojej propagácii):

Draženie bude prebiehať na fanpage Čo Dokáže Mama od 9.6.2019 - 16.6.2019

Minimálne prihodenie je 0,50 €. Draží sa v komentoch pod fotkou. Stačí napísať sumu, za ktorú chceš výrobok získať (vyvolávacia cena + tvoje prihodenie). 

Výrobok získa dražiteľ, ktorý ponúkne najvyššiu sumu. 
Po ukončení aukcie ho budeme kontaktovať a po obdržaní jeho platby bude skontaktovaný s darcom.

Aukcia je organizovaná pod záštitou OZ Nožička, Odbojárov 24, Banská Bystrica 974 11, IČO: 42192749