Čary čmáry s deťmi ♥ Hra s farebnými tušmi na mokrom podklade

🎨🎨HRA S FAREBNÝMI TUŠMI NA MOKROM PODKLADE

POTREBUJEME:

Ochranný odev, noviny pre udržanie poriadku, výkres vhodný na mokré tvorenie, misku s vodou, širší štetec na vytvorenie vlhkého podkladu, farebné tuše, pero na tvorenie s tušom, alebo špajľu, pierko, či tenší štetec, handričku na čistenie štetcov. Najmenším môžeme ponúknuť štetec s okrúhlym držadlom pre lepší uchop.

🎨

POSTUP:

1. Výkres navlhčíme vodou. Na nanášanie vody použijeme širší štetec, čím získame rýchlejšie a efektívnejšie dosiahnutie mokrého podkladu.

2. Na mokrý podklad najskôr nanášame pozadie, na ktoré môžeme použiť hrubší štetec.

3. Postupne prechádzame do detailov, ktoré tvoríme perom na tuš, špajľou, štetcom a pod.

4. Na záver dielo necháme vyschnúť.

 

TIPY A TRIKY:

S tušom môžeme nielen kresliť, maľovať, ale veselý a živý obrázok môžeme vytvoriť aj fŕkaním.

Zo základných farieb tušov môžeme miešaním vytvoriť nové odtiene a farby.

Ste kreatívny? Neustále tvoríte s deťmi? Záleží Vám na našom životnom prostredí? Podeľte sa s nami o svoje tvorky a kreatívne nápady s použitím napríklad vyradených materiálov. Pridajte sa na FB do skupiny Čary čmáry s deťmi!

Prajem veľa krásnych tvorivých chvíľ s malými umelcami ♥!

 

Lucia Benková 

autorka obľúbených knižiek pre deti  ÚSMEV NA DOBRÚ NOCPALETA ŽIVOTA ZAJAČIKA ČUDOVAČIKA.

Autorka získala za doterajšiu tvorbu literárne ocenenie udelené OZ Benedikt "Zlaté pero Ladislava Ťažkého za originálnu tvorbu vo výchovno - vzdelávacej oblasti pre deti a rodičov".

www.luciabenkova.com

🌈

Komentáre

Lucia Benková

Som mamou dvoch úžasných deti a robím prácu, ktorá ma nesmierne teší. K písaniu a ilustrovaniu kníh pre deti som sa dostala nečakane, s odhodlaním pomôcť nášmu synovi, ktorý sa jedného dňa, po príchode súrodenca, prestal smiať a neskôr prestal prijímať potravu. Na odporúčanie lekára sme s dieťaťom nadviazali komunikáciu prostredníctvom príbehov a podarilo sa nám synovi vyčariť opäť úsmev na tvári.

Všetky články (12)