Daniela Sliacka

„Vyber si prácu, ktorá ťa baví a ani jeden deň svojho života nebudeš musieť pracovať“.

Konficius

 

1. O Vás.

Dobrý deň, volám sa Daniela , pochádzam z Košíc, už pár rokov žijeme v dedinke Košická Polianka. Aktuálne som mamou 4 ročnej dcérky, no mám aj dvoch dospelých synov a jedného vnúčika.

2. Ako sa volá Váš obchodík na www.codokazemama.sk? Čo vo svojom obchodíku ponúkate? 

Do tejto úžasnej mamičky podporujúcej skupiny som sa dostala len prednedávnom a vytvorila som si svoj obchodík pod názvom DANJELA-HANDMADE, v ktorom ponúkam podsedáky a vankúše vyplnené pohánkovými šupkami.

3. Ako ste sa dostali ku svojej tvorbe? .

            So svojou tvorbou som začala počas materskej dovolenky. Bola som inšpirovaná vlastnou skúsenosťou, keď počas hry s dcérkou na zemi sa mi vôbec nesedelo pohodlne. Tak som sa rozhodla, že si vyrobím podsedák. Keďže som mala v úmysle pracovať s prírodnými materiálmi, začala som sa zháňať po pohánkových šupkách a aby to nebolo len pohodlné, ale lahodilo to aj oku, použila som na to krásnu látku s mandalou. A potom to už išlo samo. Skúsila som ušiť viac kusov a ponúknuť ich priateľom na sociálnej sieti. Prekvapil ma okamžitý záujem, a tak sa začal môj tvorivý príbeh :). Neskôr som bola pozvaná na festival, kde som prvý krát predstavila svoju tvorbu naživo. Bol to krásny zážitok, ktorý ma opäť posunul ďalej. Odvtedy som sa zúčastnila viacerých handmade trhov a festivalov. Najmilším zážitkom pre mňa bolo, keď zopár ľudí, ktorí ma tam prvý krát videli, zvolali: „jeeeej, ja vás poznám, sledujem vašu stránku a vaše krásne výrobky“. Bol to úžasný pocit. Keď prichádzali požiadavky na vankúše, tak som vyrobila vankúše na spanie alebo vankúšiky, ktoré sa dajú nahrievať. Zistila som, že pohánka ma skutočne aj liečivé účinky. Pri bolesti krčnej chrbtice, či brucha som cítila úľavu už po pár hodinách. Tak viem, že  tvorím nielen niečo pekné, ale aj zdraviu osožné a to ma veľmi teší.

4. Aký máte najväčší úspech v rámci Vašej tvorby a aký je Váš najväčší pracovný sen?

Som hrdá na každý jeden kúsok, ktorý som vytvorila. Mojím snom je mať dielničku spojenú s obchodíkom, kde budú vystavené moje výrobky.

 

5. Kedy tvoríte? Aký je Váš typ na úsporu času pri deťoch a domácnosti, aby ste mali čas tvoriť?

Teraz pracujem doma, na prácu mám vyčlenený kúsok detskej izby. Snažím sa šiť, keď je dcérka v škôlke. No tvorím aj keď je doma. Jednoducho mám stále rozložený stroj a kedykoľvek sa naskytne príležitosť, ušijem niečo. Dcérka si už na to zvykla, berie to ako niečo prirodzené.

 

 

6. Aké je Vaše životné motto, ktorým sa riadite?

Moje motto: „Vyber si prácu, ktorá ťa baví a ani jeden deň svojho života nebudeš musieť pracovať“. Konficius

7. Čo by ste odkázali ďalším tvorivým maminkám v Čo dokáže mama?

            Chcela by som odkázať mamičkám, že ak pocítia nutkavú potrebu niečo tvoriť, nech sa jej naplno odovzdajú. V súčasnej internetovej dobe máme veľkú výhodu, ktorú treba využiť. Pochváľte sa svojimi výtvormi! Pred dvoma rokmi by som ani vo sne nedúfala , že ja niečo vytvorím, že to zverejním na internete a už vôbec nie, že to budem ponúkať niekde na trhu face to face :). 

VEĽKÁ VĎAKA!

Daniela ❤

Komentáre