Predstavíte sa nám?

Som Iva, človek, žena, matka dvoch beťárov (7 a 3,5r.), manželka, priateľka, aktivistka, rodiaca sa feministka so záľubou v handmade, rozmýšľaní a behaviorálnej ekonómii. Rada rozhýbavam veci a aktivizujem ľudí, ale teším sa aj keď prší a môžem ostať doma a s nikým nehovoriť, som veľmi racionálna, ale denne sledujem Pinterest, doma vyhadzujem, čo sa dá, ale potom nanosím domov paličky z lesa, milujem poriadok, ale vo svojich veciach mám chaos. :D

Mamička týždňa Ivana Hollá
Názov Vášho obchodíka na www.codokazemama.sk. Čo vo svojom obchodík ponúkate?

Vlastne mám aktuálne dva: ZIPs s ponukou prevažne laminovaných edukatívnych hier pre deti, ktorému ale momentálne nevenujem žiadnu svoju energiu a Hollými rukami s prevažujúcim minimalistickým string artom, prírodným macramé, výšivkami ale aj vypaľujem do dreva a tkám obrazy. Najradšej však vymýšľam ako kombinovať rôzne techniky a tak vznikajú drevené obrazy s  vypaľovaným detailom, string artom a macrame špagátom alebo vyšívaným obrazom interiéru s tkaným kobercom a macrame závesným kvetináčom.

Mamička týždňa Ivana Hollá

Ako ste sa dostali ku svojej tvorbe?

Ako asi väčšina, keď človek zmení zo dňa na deň svoj život a ostane na materskej, skôr či neskôr príde potreba realizácie. Niekto číta, niekto varí, niekto tvorí alebo si založí e-shop. Príde mi, že u nás väčšina žien začne s nejakou tvorbou, čo je fajn, pretože materská veľa z nás poprehadzuje hodnoty a človek zistí, čo chce a čo už nie je ochotný robiť.

Mamička týždňa Ivana Hollá

Aký máte najväčší úspech v rámci Vašej tvorby? (výhra v súťaži, významný zákazník, výrobok, na ktorý ste hrdá)

Síce to znie ako klišé, ale vracajúci sa zákazníci, to je pre mňa vždy obrovská radosť a rastúci záväzok.

Aký je Váš najväčší pracovný sen?

Môj najväčší pracovný sen je nepracovať.

Mamička týždňa Ivana Hollá

Kedy tvoríte? Aký je Váš tip na úsporu času pri deťoch a domácnosti, aby ste mali čas tvoriť?

Tvorím s deťmi aj pri deťoch, aj keď s klincami a kladivom je to niekedy náročnejšie. Keď sa ma ľudia pýtajú kedy mám čas na tvorbu, odpovedám, že nemám, ale vytváram si ho. Je to otázka priorít a na materskej aj zdravého rozumu :-D.

Aké je Vaše životné motto, ktorým sa riadite?

Just do it. Proste to urob. Nečakaj kým príde ten správny čas, správne podmienky, niekedy proste treba vykročiť do neznáma a cesta sa potom začne ukazovať aj sama.

Mamička týždňa Ivana Hollá
Čo by ste odkázali ďalším tvorivým maminkám v Čo dokáže mama?

To isté: Just do it. Proste začni.

Komentáre

Čo dokáže mama

Celoslovenský projekt, ktorý združuje slovenské mamičky a podporuje ich v sebarealizácii. Veríme, že každá mama môže zarábať na tom, čo ju baví. Na stránke www.codokazemama.sk nájdete tisícky online obchodíkov tvorivých mamičiek, ktoré u nás predávajú svoju handmade tvorbu, kreatívne služby, knihy či materiál na tvorenie. Pridajte sa k nám!

Všetky články (361)