Pavučinky z gaštanov

blog od mamičky Svetlanky

Uplynulý víkend sa u nás konalo najväčšie a najznámejšie regionálne podujatie s názvom „Dni zelá". V rámci tvorivých dielničiek vyrábali deti aj dospelí prekrásne ozdoby z gaštanov. Inšpirujte sa aj Vy a okrem tradičných gaštankov si po jesennej prechádzke ozdobte domov aj nádhernými pavučinkami z gaštanov.

POMÔCKY

gaštany

farebné priadze

špáradlá

šidlo alebo klinec

nožnice

Do gaštana šidlom alebo klincom urobíme rovnomerne 6 dierok. Zapichneme do nich špáradlá a na jedno zo špáradiel priviažeme priadzu. Gaštan otáčame a okolo každého špáradla obtočíme raz priadzu. Gaštan točíme a priadzu obtáčame vždy rovnakým smerom. Takto do kruhu vypletáme pavučinku. Krátky koniec priadze od uzlíka schovávame pri obtáčaní pod priadzu a po 3-4 otočeniach odstrihneme.

Ak chceme pavučinku viacfarebnú, prvú priadzu odstrihneme a na najbližšie špáradlo priviažeme novú. Konce priadzí zviažeme spolu a pokračujeme v obtáčaní. Uzlík a odstrihnuté konce opäť schovávame pod priadzu. Keď máme pavučinku hotovú, koniec priadze odstrihneme dostatočne dlhý na to, aby sme naň pavučinku vedeli zavesiť.

Ukončíme dvoma uzlíkmi okolo špáradla a pavučinku zavesíme.

Prajem Vám veľa radosti pri tvorení a krásnu farebnú jeseň!

Vaša Lana


Autorka článku: Svetlana Podhorcová, obchodík LANA 
Mamička Lana najviac tvorí háčikom a ihlou. Nikdy však neodolá príležitosti vyskúšať si rôzne iné zaujímavé techniky. Pozýva nás do 52-týždňovej tvorivej výzvy. Bude vyrábať užitočné doplnky, drobné darčeky. Každý týždeň bude s nami zdieľať pracovné postupy na ich výrobu. Chce, aby sme sa zabávali  a naučili sa niečo nové. Všetky jej návody sú popísané do najmenších detailov. Sú plné fotografíí a tipov, aby nás nič nezaskočilo a tvorenie nám prinieslo veľa radosti z úspechu. Svetlanka píše: "Tvorte, komentujte, zdieľajte! Podeľte sa so mnou o svoje krásne výtvory, píšte mi, ako sa vám darilo! Teším sa na všetky vaše komentáre pod návodmi, na každú spätnú väzbu." Vaša Lana

 

Komentáre