Petra Mišinová

Petra Mišinová, Čo dokáže mama

O Vás.

Moje meno je Petra Mišinová. Som hrdou maminou 16-ročnej Natálky :). Pochádzam z Prievidze, ale vydala som sa na východ, kde s manželom žijeme v dedinke Rozhanovce neďaleko Košíc.

 

Názov Vášho obchodíka na www.codokazemama.sk. Čo vo svojom obchodíku ponúkate?

Môj obchodík má názov HechoConAmor, čo v slovenskom preklade znamená Vyrobené s láskou. Nájdete v ňom prevažne háčkované hračky pre detičky – od tých najmenších lások až po väčšie deťúrence. Okrem tvorbe háčkovaných vecičiek sa venujem aj šitiu, moja tvorba je teda v menšej miere doplnená tiež hračkami ušitými z krásnych bavlnených látok a doplnkami do detských izbičiek. Občas pribudne napríklad aj peliešok pre zvieratko :).

 

Petra Mišinová, Čo dokáže mamaAko ste sa dostali ku svojej tvorbe?

K ručnej tvorbe som mala vzťah už ako malé dievčatko. Moja maminka nám šila krásne šaty a sukne, štrikovala svetre, či čiapky a popri nej som sa k ihliciam a svojmu prvému nedokonalému, ale vlastnoručne uštrikovanému šálu dostala aj ja. Pokúšala sa tiež naučiť ma háčkovať, ale vzťah k dečkám som veľmi nemala. Až keď mala moja dcérka 7 rokov, dostala sa ku mne prvá háčkovaná hračka a mne sa veľmi zapáčila. Keďže mamina býva na opačnej strane Slovenska, háčkovať som sa učila sama z internetu podľa rôznych videí a fotonávodov. Boli to hodiny a hodiny háčkovania a párania stále dokola. Na každý svoj výtvor som však bola nesmierne pyšná a dcérka sa z hračiek tešila. Dodnes, keď prídeme na návštevu k rodičom, najväčší relax s maminou máme, keď si tie svoje potrebnosti na ručné práce rozložíme okolo seba. Mamina ihlice, alebo ihly a bavlnky na vyšívanie, dcérka pastelky a výkresy a ja priadze, a tvoríme.

 

Petra Mišinová, Hecho Con AmorAký máte najväčší úspech v rámci Vašej tvorby? (výhra v súťaži, významný zákazník, výrobok, na ktorý ste hrdá)

Za veľký úspech považujem každého človiečika, ktorý sa opakovane vrátil do môjho obchodíku a rozhodol sa, že si odo mňa vezme hračku pre niekoho ľúbeného. Niet nad ten pocit, keď viete, že vaše vecičky sa ľuďom naozaj páčia a radi sa k vám vracajú. Som vďačná za každého jedného. S láskou tvorím každú jednu vecičku a verím, že ten, kto ju dostane, z nej bude mať veľkú radosť. Pozitívna spätná väzba je potom niečo úžasné.

 

Aký je Váš najväčší pracovný sen?

Bola by som rada, keby sa mi podarilo trošku lepšie zorganizovať čas. A keby boli okolnosti priaznivejšie a mne sa podarilo konečne dokončiť kolekcie vecičiek, ktoré mám v plánovacom kalendári už dlhšiu dobu, aby som ich mohla predstaviť ostatným.

 

Mamičky týždňa, Hecho Con AmorKedy tvoríte? Aký je Váš tip na úsporu času pri deťoch a domácnosti, aby ste mali čas tvoriť?

Oproti maminkám, ktoré majú malé detičky to mám už asi jednoduchšie, predsa len dcérka je v 16tich rokoch samostatná. Mám šťastie, pretože manžel aj dcérka zdieľajú radosť z mojich malých veľkých úspechov a podporujú ma v tvorbe. Keďže však ani mňa povinnosti nepustia, na tvorbu mi zostáva viac-menej večerný čas. Snažím sa tvoriť stále tak, aby z toho nebola nakoniec "práca", ktorá už človeka nebude tešiť. Veľký úspech má u mňa plánovací diár, ktorý mi pomáha s organizovaním času tak, aby som mala čas na to, čo musím urobiť, potrebovala by som urobiť, chcem urobiť, rada by som urobila. Teší ma potom pozrieť si, že som bez nejakého veľkého stresu nakoniec každý deň niečo z naplánovaných vecí skutočne stihla.

 

Aké je Vaše životné motto, ktorým sa riadite?

Nemôžem povedať, že by som sa riadila nejakým mottom. Mám však jeden obľúbený citát od Samuela Becketta: „Skúšaj znovu, padaj znovu, padaj lepšie. Vstaň a bojuj, ver v krásu svojich snov a nikdy sa nevzdávaj. Lebo stratené je len to, čoho sa sami vzdáme“. :)

 

Petra Mišinová, Čo dokáže mamaČo by ste odkázali ďalším tvorivým maminkám v Čo dokáže mama?

Maminkám by som snáď odkázala len to, čo mne aj iným odkázal už spomínaný Samuel: Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme. Preto treba veriť vo svoje sny :).

Komentáre

Čo dokáže mama

Celoslovenský projekt, ktorý združuje slovenské mamičky a podporuje ich v sebarealizácii. Veríme, že každá mama môže zarábať na tom, čo ju baví. Na stránke www.codokazemama.sk nájdete tisícky online obchodíkov tvorivých mamičiek, ktoré u nás predávajú svoju handmade tvorbu, kreatívne služby, knihy či materiál na tvorenie. Pridajte sa k nám!

Všetky články (350)