V prvú júlovú sobotu sa v Záhorskej Bystrici bežalo za zdravie

Prvý deň prázdnin sa niesol v znamení radosti z pohybu. Už od skorých ranných hodín sa pri pumptracku v Záhorskej Bystrici schádzali malí aj veľkí športovci. Spolu sme ich napočítali viac ako 250. Atmosféra bola už od začiatku naozaj úžasná, veď sa predsa išlo behať pre dobrú vec! Všetci veľmi dobre vedeli, že sa v ten deň rozbehnú za zdravie. A to nie len to svoje, ale aj za zdravie onkologického pacienta Adamka, ktorého zaplatením svojho štartovného podporili.

Samotný beh odštaroval o pol desiatej starosta mestskej časti Jozef Krúpa, ktorý píšťalkou vyslal na trať detských behov tých najmenších pretekárov. Rozcvička s veselou partiou zo City Kids všetkých poriadne nabila energiou a dobrou náladou, na trati sa postupne vystriedali všetky vekové kategórie. Odhodlanie v očkách, úsmevy na tvárach, podporné slová rodičov, radosť po dobehu do cieľa a krásna medaila na krku – to sú tie nádherné zážitky a emócie, ktoré si naši malí účastníci určite dobre zapamätajú.

Krátko po desiatej vyštartovali do ulíc Záhorskej Bystrice dospeláci a prebehli svojich 5 kilometrov. Decká zo City Kids nezáhaľali a podporili aj dospelákov – záplava červených pompómov zdobila štartový koridor a vyčarila úsmevy aj tým, ktorí boli pred behom trochu nervózni.

Účastníkov Behu za zdravie potešil aj pestrý sprievodný program, deti sa okrem samotného behu vybláznili na pumptracku, vyskúšali si detskú atletiku, či modernú gymnastiku, dospelí sa mohli zastaviť aj v stánku zdrvotnej poisťovne Dôvera s rôznymi zdravotnými meraniami. A dych všetkým zastavila exhibícia Juraja Janešíka, aktuálneho vicemajstra Slovenska v zjazde na bicykli v kategórii žiakov.

O 12 hodine sme dali pomyslenú bodku za bežeckou časťou tohto podujatia a presunuli sme sa na Námestie rodiny, kde už boli v plnom prúde prípravy Malých bystrických hodov. Podvečer sme na pódiu vyhlásili výsledky a ocenili troch najlepších bežcov z každej kategórie. Najrýchlejšou ženou na 5-kilometrovej trati sa strala Michaela Kremeňová, najrýchlejším mužom Michal Borovka. Nezabudli sme ani na ocenenie najrýchlejšej Bystričanky a Bystričana, a ocenenie detí vo všetkých vekových kategóriách.

Organizátorky Behu za zdravie odovzdali aj symbolický šek, ktorý prevzal Adamko so svojou maminiu a podporila ich aj Bystričanka prof. MUDr. Alexandra Kolenová, prednostka Kliniky detskej onkoloógie a hematológie v Bratislave. No a potom? Potom sa už iba hodovalo. Ľudia sa zabávali s dobrým pocitom po športovej aktivite, ktorou pomohli jednému detskému príbehu.

Cieľ projektu Beh za zdravie bol jednoznačný – spojiť ľudí pre dobrú vec a šíriť myšlienku „pohybom ku zdraviu“. Každý kto prišiel, spravil niečo nielen pre svoje telo a zdravie, ale tiež pre zdravie iných – v tomto prípade pre zdravie Adamka. Okrem neho sme sa rozhodli podporiť tiež dve osirelé dievčatá zo Záhorskej Bystrice. Suma, ktorú sme na prvom ročníku vyzbierali, je naozaj nádherná – viac ako 1 200 eur, ktoré poputujú na dobrú vec. Ďakujeme!

Pripomíname, že budúcu sobotu sa bude konať Beh za zdravie v Zohore -  REGISTRÁCIA

 

Komentáre

Čo dokáže mama

Celoslovenský projekt, ktorý združuje slovenské mamičky a podporuje ich v sebarealizácii. Veríme, že každá mama môže zarábať na tom, čo ju baví. Na stránke www.codokazemama.sk nájdete tisícky online obchodíkov tvorivých mamičiek, ktoré u nás predávajú svoju handmade tvorbu, kreatívne služby, knihy či materiál na tvorenie. Pridajte sa k nám!

Všetky články (525)