5. ročník Charitatívneho podujatia Beh pre zdravé prsia 🏃‍♀️

 Rakovina prsníka je najčastejšie nádorové ochorenie žien, no pri včasnom odhalení je veľmi dobre liečiteľné. Včasná diagnóza je kľúčom k úspešnej liečbe, preto je veľmi dôležité hovoriť najmä o prevencii. Osvetu v tejto oblasti robí aj charitatívne podujatie Beh pre zdravé prsia, ktoré sa v máji 2022 uskutoční už piaty krát. Účastníkov čaká športový aj kultúrny program, poradenstvo v oblasti prevencie a zdravej výživy, či aktivity pre najmenších.

Beh sa uskutoční v nedeľu 29. mája 2022 na Veľkom Draždiaku v Petržalke. Pretek na 5 kilometrov odštartuje po 10 hodine, zapojiť sa môžu aj chodci a nordic walkeri. Registrácia je spustená, športovať za zdravé prsia môžu aj ľudia, ktorí žijú mimo Bratislavy, alebo im nevyhovuje daný termín. V deň podujatia bude spustený aj virtuálny týždeň, odbehnúť alebo odkráčať si teda môže ktokoľvek kdekoľvek na svete.  

Účastníčky a účastníci podujatia na Draždiaku budú zaradení do tomboly o zaujímavé ceny, každý si domov odnesie aj pamätnú medailu. Súčasťou programu bude aj detský beh na 300 metrov a ďalšie aktivity pre celú rodinu.  

Na bežcov bude čakať občerstvenie v podobe ovocia a zdravých tyčiniek od spoločnosti Tesco, nebude chýbať ani pitný režim vo forme vody, či ochutených nealko nápojov.  

Všetky finančné prostriedky vyzbierané či už pri registrácii na podujatie, alebo formou dobrovoľného príspevku priamo na akcii, budú prerozdelené medzi 3 podporované organizácie, ktoré sú úzko späté so spomínanou chorobou: Ružová stužka n.f., OZ Amazonky a OZ Onkomamky. Podujatie sa tento rok uskutoční pod záštitou Národného Onkologického Inštitútu a Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.

Počas podujatia bude mať každá návštevníčka, každý návštevník možnosť dozvedieť sa všetko o prevencii rakoviny prsníka, akým spôsobom vykonávať samovyšetrenie a pre koho je vhodné mamografické vyšetrenie. Na mieste podujatia je tiež možné využiť odborné poradenstvo a konzultácie v stánkoch podporovaných organizácií.

Komentáre