Mama je bytosť, ktorá dokáže nahradiť všetkých, ale ju nenahradí nikto. Preto je tento kalendár pripomienkou toho, aké krásne môže byť materstvo. Súčasťou kalendáru sú originálne fotografie slovenských mamičiek a citáty.Je vytvorený pre mamy, aby vedeli zladiť povinnosti všetkých členov rodiny. Obsahuje nálepky, ktoré môžu nalepiť do kalendára a označiť, kedy majú deti krúžky či lekára.
Video
103%
1027€
Z cieľovej sumy 1000€
Kampaň ukončená
80
Podporovatelia

Pomôžte vydať unikátny kalendár pre všetky mamičky.

Tri mamičky sa spojili, aby spolu vytvorili jedinečný kalendár. Myšlienka vytvorenia vlastného kalendára vyplývala hlavne z praktických dôvodov, nakoľko nikde na trhu nenašli kalendár, ktorý by spĺňal požiadavky matky, ktorá musí zladiť všetkých členov rodiny a aj svoje vlastné povinosti.

A tak vytvorili prehľadný kalendár, do ktorého si mamičky môžu vyznačovať dôležité udalosti v živote. Dôležitým prvkom kalendára sú viackrát prelepovacie samolepky, ktoré su farebne aj tvarom odlíšené a označujú doktorov, detské krúžky, rodičovské združenia, výlety… Prázdniny sú farebne rozlíšené podľa kraja a v kalendári sú zobrazené aj menej známe medzinárodne dni (deň rodičov, starých rodičov, deň priateľstva…).

Príbeh kalendára

Príbeh kalendára začal pred pár rokmi, keď mamička Katka prechádzala náročným obdobím materstva a zároveň obrovským sklamaním v jej živote. Na Facebooku sledovala viaceré stránky o materstve, ktoré jej svojimi príspevkami vyčarili úsmev na tvári, ale nenašla v nich to, čo som v hĺbke svojho srdca potrebovala. V jeden večer sa rozhodla vytvoriť facebookovú stránku: @dnesmilujemsvojden.

Túžila, aby stránka prinášala mamičkám povzbudenie a ukazovala im tú silu a krásu, ktorú v sebe majú. Mama je bytosť, ktorá dokáže nahradiť všetkých, ale ju nenahradí nikto. Tento citát Katku sprevádza od začiatku jej projektu. Byť mamou je neskutočnou výsadou a obrovským darom a preto túžila, aby na našej stránke v citátoch, textoch, každá mamička v každom období vždy nanovo objavila tú silu, lásku a krásu, ktorú len mama dokáže v sebe mať a dávať svojmu dieťaťu.

    Mama je bytosť, ktorá dokáže nahradiť všetkých, ale ju nenahradí nikto.

Kto za kalendárom stojí?

Za kalendárom stoja tri mamičky, dve Veroniky a Katka. "Bola pre mňa priorita, aby príspevky boli osobné, a to bol aj dôvod začať spolupracovať s profesionálnou fotografkou Veronikou, vďaka čomu všetky naše fotky zachytávajú krásu slovenských mamičiek a rodín. Sú originálne a vyjadrujú autentické emócie. Neskôr sa do nášho tímu pridala ďalšia mamička Veronika, ktorá má na starosti spájanie samotných citátov s fotkou," hovorí Katka.