Náš príbeh
Vitajte
 
Projekt Čo dokáže mama vznikol v júni 2015. V jeden slnečný letný deň som sa prechádzala s kočíkom a snažila sa uspať, vtedy ani nie ročnú, dcérku Peťku. V hlave mi hmýrilo kopec nápadov, do čoho sa pustím, keď Peťa zaspí. "Upečiem koláč, dopíšem konečne ten článok do blogu, jáj, aj Zuzka chcela s niečím pomôcť."
 
Ako som tam chodila pomedzi čerešňové stromy, zrazu mi napadlo: „Čo robia teraz iné mamy? Do čoho sa vrhnú, keď im deti pospia? Pozerajú telku, alebo začnú robiť niečo super kreatívne?
 
Rozhodla som sa ich na to spýtať.  Ešte v ten deň sme s manželom natočili prvé amatérske video, v ktorom sa mamín pýtam, čo robia, keď ich deti spia. Zavesila som ho na youtube a založila skupinu ČO DOKÁŽE MAMA na facebooku. Za niekoľko hodín sa pridalo do skupiny vyše 500 maminiek. Dnes je nás v projekte Čo dokáže mama 30 000 a spoločne sme vytvorili a uverejnili tisíce výrobkov a služieb.
 
Projektom Čo dokáže mama sa snažíme podporiť všetky mamičky, ktoré túžia po sebarealizácii popri svojich deťoch. Každá maminka je skvelá a veľmi veľa dokáže. Jedna pečie výborné torty, iná sa našla v ručných prácach, ďalšia má skúsenosti s účtovníctvom či precvičovaním aerobiku. Tieto šikovné mamičky doposiaľ nemali priestor na prezentáciu svojich výrobkov a služieb, a preto tvorili len pre svoju rodinu či najbližšie okolie. Mojou veľkou túžbou je podporiť tieto maminky na ceste za ich veľkým snom, aby dokázali svoju záľubu preklopiť v malé podnikanie. Aby neboli po skončení materskej dovolenky nútené ísť do zamestnania, ktoré ich nenapĺňa, ale aby naplno využívali svoj potenciál v práci, ktorá ich skutočne teší.
 
Iniciatívou Čo dokáže mama sa snažím prispieť aj k riešeniu otázky nezamestnanosti či ťažšieho nástupu matiek do pracovného pomeru po ukončení materskej/rodičovskej dovolenky. Mamy, ktoré by boli kvôli nedostatku pracovných príležitostí, či nevôli súčasných zamestnávateľov, nútené ostať evidované na Úrade práce, si dnes zakladajú vlastné dielničky, kde zamestnávajú svojich prvých zamestnancov. Prostredníctvom našich aktivít a súťaží robíme rozsiahly marketing výsledkom kreatívnej činnosti mám z celého Slovenska, čo im napomáha pri hľadaní nových zákazníkov a v rozvoji ich začínajúcej podnikateľskej činnosti.