Spoznajte prvky duševnej pohody, ktoré Vám ukážu, že dôvody na úsmev sú všade okolo nás. (Ne)spokojný slimáčik Slávko, je krásne ilustrovaná kniha, ktorá napomáha deťom pochopiť, že aj náročné chvíle sa dajú zvládnuť. Stačí zmeniť uhol pohľadu. Nájdete v nej pútavé príbehy slimáčika, ale aj otázky a námety na aktivity, ktoré poskytujú celej rodine priestor na budovanie psychickej odolnosti.
Video
301%
14453€
Z cieľovej sumy 4800€
Kampaň ukončená
647
Podporovatelia

Knižka je pre ťažšie chvíle

V detstve si vytvárame základy našej psychickej odolnosti. Už ste o nej počuli? Stojí za tým, ako dlho sa budeme my, alebo naše deti trápiť v náročných životných situáciách. Vplýva na to, ako dlho sa deti trápia zlou známkou, tým, že sa s nimi niekto "nekamaráti", alebo na nich niekto zakričí. A takisto na to, že majú povinnosti, ktoré nemajú chuť robiť - napríklad ísť do škôlky, školy, či upratať si detskú izbičku. Vybudovať si zdravú mieru psychickej odolnosti je darom na celý život a pomôže nám ľahšie sa "otriasť" v náročných situáciach aj v dospelosti.  

Ako dosiahnuť, aby sa psychická odolnosť detí zvyšovala? 

Ako pripraviť deti aj na náročné chvíle, ktoré ich v živote neminú? 

Ako ich chrániť, aby sa nenaučili, že sú bezmocní?

Práve na riešenie týchto veľkých malých detských výziev, ktoré môžu vo veľkej meire ovplyvniť budúcnosť našich detí, reaguje knižka s názvom (Ne)spokojný slimáčik Slávko - 5 prvkov duševnej pohody.

Malý slimáčik Slávko zažíva chvíle, s ktorými si nevie rady. Je často smutný, trápi sa, je nespokojný. Vďaka dvom veselým veveričkám, pochopí, že dôvod na úsmev máme vždy a to či budeme spokojní, záleží len od nás.

V knižke nájdete:

 • 6 zmysluplných rozprávok, ktoré sa dotýkajú detského srdiečka
 • Otázky a podnety na zamyslenie
 • Hry a námety na spoločné aktivity s rodičmi
 • Priestor na detské kresby a fotografie
 • Maľovanky
 • Psychologické zhrnutia pre rodičov

5 prvkov, ale 6 rozprávok?

Príbeh Slávka je postavený na piatich prvkoch duševnej pohody, ktoré vychádzajú z pozitívnej psychológie Martina Seligmana. Prvých päť rozprávok zodpovedá piatim prvkom:

 1. Pozitívne emócie zastúpené pod kapitolou Radosť
 2. Zaujatie činnosťou
 3. Zmysluplnosť činností
 4. Pozitívne vzťahy
 5. Úspech

Posledná kapitola nesie názov Nádej a prináša posolstvo, že naše neúspechy nás vedú vpred, stačí ak to sami tak chceme.

Kto stojí za Slávkom a jeho príbehmi?

Autorkou je Linda Liliková, mamina, ale aj učiteľka na základnej škole, ktorá sa od roku 2015 venuje téme syndrómu naučenej bezmocnosti. V spolupráci s psychologičkou doc. PhDr. Evou Poliakovou, CSc. vytvorili dva výskumy i odbornú publikáciu určenú primárne pre pedagógov.

Knižka o slimáčikovi vznikla, aby sa o naučenej bezmocnosti dozvedeli nie len učitelia, ale aj rodičia a pomocou príbehov, rozhovorov, či aktivít mohli spoločne s deťmi budovať svoju duševnú pohodu i psychickú odolnosť.

Na čo sa využijú vyzbierané peniažky?

Množstvo vyzbieraných peňazí rozhodne o tom, koľko kusov knižiek (Ne)spokojného slimáčika Slávka sa vytlačí. Všetky podklady sú pripravené do tlače, knižku budete môcť mať doma už približne 2 týždne po skončení kampane.

1. cieľ: ak sa vyzbiera 4800 eur, budeme vedieť vytlačiť 1500 kusov knižiek 

2. cieľ: ak sa vyzbiera 9000 eur, budeme môcť vytlačiť 3000 kusov knižiek 

3. cieľ: ak sa vyzbiera 12000 eur, budeme mať financie na tlač 3000 ks knižiek a zároveň na výrobu interaktívnej hračky slimáčika Slávka! Za vyzbierané peniaze dáme vytvoriť prototyp a zahájime výrobu hračkyAj Vaše deti zbožňujú svojich mojkáčikov? Ktorých môžu stískať, spoločne zaspávať, či sa celé dni spoločne hrať? Slávko bude vernou kópiou svojej rozprávkovej postavy, takže sa bude vedieť ukryť do svojej ulity. S jeho pomocou si môžete spoločne zahrať jednotlivé situácie. Bude Vám nablízku, aby ste spoločne zvládli náročné situcáie, ale rovnako bude prítomný pri chvíľach radosti :) 

 

Komentáre

Autor projektu: Autorka: Linda Liliková/Vydavateľstvo: Čo dokáže mama
E-mail: andrea@codokazemama.sk
ODMENY
Podporiť len tak pre dobrý pocit :)
Podporiť len tak pre dobrý pocit :)
1€
Výška príspevku
Ďakujeme, že ste sa rozhodli podporiť nás "len tak" bez odmeny. Výsledkom je Váš dobrý pocit a my sme zas o kúsok bližšie k cieľu. Suma podpory je minimálne 1 euro, no môžete ju navýšiť na akúkoľvek sumu priamo pri platbe.
Dobrý pocit príde takmer okamžite :)
Kniha
Kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko"
19€
Výška príspevku
Ďakujeme za Vašu pdoporu. Odmenou Vám bude kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko", vrátane poštovného v rámci Slovenskej a Českej republiky.
November 2022
Kniha
Kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" + 6 nálepiek s autorskými ilustráciami
22€
Výška príspevku
Ďakujeme za Vašu podporu. Odmenou Vám budú okrem knihy "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" za zvýhodnenú cenu, aj krásne nálepky. Získate 6 nálepiek, na ktorých nájdete ilustrácie z rozprávkovej knižky "(Ne)spokojný slimáčik Slávko". To všetko vrátane poštovného v rámci SR a ČR.
November 2022
Kniha
Kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" + sada 5 záložiek s motivujúcimi odkazmi
23€
Výška príspevku
Ďakujeme za Vašu podporu. Odmenou Vám bude okrem knihy "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" za zvýhodnenú cenu, aj krásna sada 5 záložiek, na ktorých nájdete motivujúce myšlienky z knihy spolu s ilustráciou od Andrejky Šikovej. To všetko vrátane poštovného v rámci SR a ČR.
November 2022
Kniha
Kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" + 80 kusové puzzle s autorskou ilustráciou
26€
Výška príspevku
Ďakujeme za Vašu podporu. Odmenou Vám bude okrem knihy "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" za zvýhodnenú cenu, aj krásne puzzle, ktoré má 80 dielikov. Po zložení budete mať obrázok vo veľkosti 24x19 cm. To všetko vrátane poštovného v rámci SR a ČR.
November 2022
Kniha
Kniha "Nespokojný slimáčik Slávko" zaslaná do celej EÚ
26€
Výška príspevku
Chcete obdarovať rodinu alebo priateľa v zahraničí? Vyberte si túto odmenu a my knižku zašleme v rámci celej EÚ.
November 2022
Kniha
Kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" + balíček odmien (nálepky, záložky, puzzle)
31€
Výška príspevku
Ďakujeme za Vašu podporu. Odmenou Vám bude okrem knihy "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" za zvýhodnenú cenu, aj krásna jedna sada 6 nálepiek, ďalšia sada 5 záložiek do knižky s povzbudivými myšlienkami z knižky, ale aj 80 kusové puzzle. Na všetkých týchto odmenách nájdete autorské ilustrácie z rozprávkovej knižky "(Ne)spokojný slimáčik Slávko". To všetko vrátane poštovného v rámci SR a ČR.
November 2022
3x kniha
3x kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko"
54€
Výška príspevku
Ďakujeme za Vašu pdoporu. Odmenou Vám budú hneď 3 knihy "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" za zvýhodnenú cenu, vrátane poštovného v rámci SR a ČR.
November 2022
Kniha
Kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko" + besiedka s autorkou
70€
Výška príspevku
Ďakujeme za Vašu podporu. Odmenou Vám bude nie len kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko za zvýhodnenú cenu, ale aj besiedka pre jednu triedu materskej alebo základnej školy, ktorú si pre Vás pripraví autorka knihy. Besiedka potrvá približne 45 minút. Besiedka je možná v rámci Bratislavy a okolia. Viac informácií: linda.lilikova@gmail.com
Dátum podľa dohody
10x kniha
10x kniha "(Ne)spokojný slimáčik Slávko"
175€
Výška príspevku
Ďakujeme za Vašu podporu. Zakúpte si zvýhodnené balenie hneď 10 knižiek spoločne s poštovným v rámci Slovenskej republiky.
November 2022
Marketingová kampaň Vašej značky (malá)
Marketingová kampaň Vašej značky (malá)
390€
Výška príspevku
ČO DOKÁŽE MAMA predstavuje komunitu 50 000 mamičiek. Vytvoríme pre Vašu značku na mieru šitú marketingovú kampaň, ktorá bude obsahovať virálny článok zverejnený na www.codokazemama.sk a súťaž o Vaše produkty na našich sociálnych sieťach. Výsledky a dosahy kampane Vám zašleme v prehľadnej prezentácii.
Dátum podľa dohody
Marketingová kampaň Vašej značky (veľká)
Marketingová kampaň Vašej značky (veľká)
1290€
Výška príspevku
ČO DOKÁŽE MAMA predstavuje komunitu 50 000 mamičiek. Vytvoríme pre Vašu značku na mieru šitú marketingovú kampaň, ktorá bude obsahovať: virálne video s odporúčaním Vašich produktov/služieb, článok, súťaž o Vaše produkty, bannery na titulnej stránke www.codokazemama.sk (bočné), bannery na našej fb stránke, rozoslanie newslettra na našu databázu. Dosahy kampane Vám zašleme v prezentácii.
Dátum podľa dohody