Rozprávky môžu byť viac než len príjemná spoločná chvíľa pri ich čítaní. Môžu byť mocným nástrojom, ktorý pomáha deťom harmonicky sa rozvíjať a napĺňať svoj potenciál. Nesú totiž v sebe múdrosť zhustenú do symbolickej podoby, sú univerzálnymi príbehmi o životných výzvach, v ktorých rastie a dozrieva detská psychika. Poďte spolu s deťmi prežívať príbehy v ríši draka a nájsť tam cesty do hĺbky seba.
Video
179%
7155€
Z cieľovej sumy 4000€
Kampaň ukončená
213
Podporovatelia
Méty
Cieľová suma

400 slovenských a 100 českých kníh sa rozletí do sveta. Zvládneme ale viac, však? ;)

4000€

750 slovenských a 250 českých kníh začne kúzliť v srdciach detí. Poďme spolu ešte ďalej...

6000€

1000 slovenských a 500 českých kníh by bola moja túžba. Dajme však spoločne snom krídla, nech sa knižka dostane všade tam, kde ju treba :)

8000€


Kniha, ktorá sa s deťmi rozpráva...

Tajomstvo ríše draka je interaktívna rozprávková kniha, ktorá deti jemne a láskavo, dobrodružne aj vtipne povedie do ich vnútornej krajiny. Spolu s detskými i zvieracími hrdinami nachádzajú cesty k splneniu svojich snov, k prekonaniu životných výziev a sami k sebe.

Vo viacerých príbehoch sa deti stávajú spolutvorcami deja, čo je jedno z posolstiev knihy – ukázať deťom, že si môžu a vedia utvárať svoj život.
 

„Ahoj, Anička, musím ti napísať, dnes sme s Lauruškou čítali Guľu energie a obom sa nám to veeeeľmi páčilo 😊. Tento príbeh jej zarezonoval najviac, akoby bol presne to, čo potrebovala počuť. Mala som pocit, akoby sa Laure odomkli nové možnosti, ktoré len tušila.“
                                                                                                             
Veronika s dcérou Laurou, 6 rokov

 Dej rozprávok je popretkávaný otázkami, ktoré deťom pomáhajú stotožniť sa s hrdinami a nájsť si pre seba v príbehu presne to, čo práve potrebujú. Na otázky môžu spolu s deťmi odpovedať aj dospelí čitatelia (rodičia, starí rodičia, učitelia…):
 

  • Kam by ste zaleteli, keby to bolo možné?
  • Od akého zvieraťa by ste sa chceli niečo naučiť?
  • Kde sa cítite bezpečne, keď vám je smutno a boľavo?
  • Dá sa báť a byť odvážny naraz?
  • Aká je podľa vás skutočná sila?
  • Môže byť hnev užitočný?

Odpovede sú cestou, ako môžu dospelí deťom lepšie porozumieť; a taktiež sa deti učia rozumieť samy sebe.
 

"Pri čítaní knihy som sa usmievala a hladilo ma pri srdci, ako láskavo Anička sprevádza malých aj veľkých čitateľov napínanými príbehmi, ako ľahúčko ich prevedie náročnými chvíľami, keď je im, aj ich hrdinom úzko. Naučí ich, aké je dôležité vnímať svoje pocity a telo a ako byť v spojení a súlade s prítomným okamihom.
Sú to príbehy o hľadaní a spoznávaní vlastnej zraniteľnosti, citlivosti a sily, ktorá je našou súčasťou, či sme deti alebo dospelí. Príbehy o priateľstve a vzájomnej pomoci, empatii a porozumeniu druhým, o tom, že spolu sme silnejší a žije sa nám lepšie.
Napokon som si uvedomila, že Anička nie je iba láskavá učiteľka tai chi, trpezlivá mamina, kamarátka, ale aj prirodzená psychoterapeutka s múdrosťou a talentom rozprávať výživné príbehy pútavo a s ľahkosťou."

Katarína Knížová, psychologičkaKniha, ktorá rastie spolu s deťmi

Knihu som nazvala „rastúca”, pretože v nej je 5 príbehov pre menšie a 5 pre väčšie deti, a teda môže rásť spolu s deťmi. Alebo deti s ňou…

Doteraz si našla nadšených čitateľov na vekovej škále 4 – 11 rokov. Rozprávky majú viacero myšlienkových úrovní, takže v každom veku zafunguje niečo iné.  Hornú vekovú hranicu neviem úplne určiť, lebo sa ukazuje, že príbehy tešia a inšpirujú aj dospelých :).
 

Prvý raz sme Legendu o žeriavovi a hadovi čítali večer a práve sme trafili deň, kedy mala Izy nejaký konflikt s kamarátkou v škole. Rozprávka jej veľmi pomohla rozhovoriť sa aj si poplakať, a teda keď som pokračovala, tak zaspala, lebo sa jej uľavilo. Na konci príbehu som si uvedomila, že sa tam rozoberal práve môj problém, s ktorým sa pasujem. Dokonca aj môj muž si z toho veľa zobral."

Laura s dcérkou Izy (7 rokov)Ako to s knihou vyzerá teraz?

Prvé vydanie knihy je vypredané a reakcie na rozprávky sú naozaj dojímavé. Našli si svoje miesto v domácnostiach, knižniciach, školách aj škôlkach, no najmä v srdciach detí. A keďže dopyt pokračuje a knihy už nie sú, prišiel čas vytlačiť nové.

S knihou sme sa naozaj “vyhrali” po všetkých stránkach, od výberu papiera i písma, cez citlivú grafiku, láskavé aj vtipné ilustrácie, až po pútavú obálku a odolnú väzbu (akurát do detských rúk), vstupné náklady boli vysoké a prvé vydanie ich akurát dokázalo pokryť.

Preto druhé vydanie potrebuje vašu podporu. Vďaka vám budem môcť knihy vytlačiť a  veľmi ma teší, že som pre vás vymyslela takéto parádne odmeny:

1. Už knižku máte? Paráda! Jej hrdinovia môžu vaše deti aj ďalej sprevádzať a pripomínať im svoje dary v Receptáriku, Dračom dobble alebo na tetovačkách s vybranými ilustráciami. A ak ste fanúšikovia audio-rozprávok, určite odporúčam audio-verziu knihy. A viete čo? Odmeny si môžete aj nakombinovať podľa svojej chute 😊.

2. Ešte knižku nemáte? Tak potom ste tu správne 😊. Či už si vyberiete jednu alebo výhodnejšie balenie troch kníh, získate nadčasový kúsok do svojej knihovničky. Upozornenie: možno budete mať neodolateľnú chuť prečítať knižku skôr, než ju prečítate deťom 😊.
(Asi sa to v máji nezdá, ale o chvíľu sú tu Vianoce a naše odmeny sa budú pod vašim stromčekom určite dobre cítiť…)

3. Uvítali by ste knižku v českom jazyku? Už je nachystaný jej preklad aj grafika a ak všetko dobre pôjde, spolu so slovenskou verziou vytlačíme aj českú. A Ríša draka sa rozrastie 😊. Práve teraz máte medzi prvými možnosť objednať si Tajemství říše draka a povedať si: „Knižku sa podarilo vytlačiť aj vďaka mne.“
(Ak potrebujete nakombinovať slovenské a české knižky, dajte mi vedieť, vyriešime to.)

Verím, že tlač bude môcť prebehnúť počas leta a knižky dostanete ešte počas prázdnin. A je sa veru na čo tešiť :). Aj druhé vydanie bude mať rovnakú kvalitu - pevná, šitá väzba, formát A5, so zlatou ražbou na obálke – tento netypický detail som zvolila preto, aby deťom (i nám dospelým) pripomínal, že v (svojej) hĺbke dokážeme nájsť poklad. Kniha má 10 rozprávok a 144 strán :). Audio-verzia trvá 4,5 hodiny.
 


Príbeh knihy

Prvú rozprávku som napísala v roku 2018, ale korienky knihy siahajú až do roku 2010, keď som začala s deťmi v denných táboroch cvičiť detské tai chi.

Tai chi sa považuje za jeden z najdokonalejších pohybových systémov, ktorý harmonicky rozvíja telo, myseľ aj ducha

Pri cvičení s deťmi som vyvinula svoj vlastný systém, ktorý som nazvala Hravé tai chi, a ktorý svojím jazykom aj prístupom deti oslovuje a baví. Z cvikov detského tai chi som vybrala tie najdôležitejšie posolstvá a tie sú základom pre príbehy v knihe. Slovo tai chi ani v jednom nenájdete, ale dočítate sa o rovnováhe, sústredení, uvoľnení, harmónii, o práci s emóciami, so silou predstáv a myšlienok...

Verím, že ak podporíme citlivosť a vnímavosť našich detí, svet sa môže stať lepším miestom.
 

Príbeh sme čítali spolu s mojimi dievčatami, Emmkou (skoro 11 rokov) a Lili (9 rokov). Hlavná hrdinka im bola veľmi sympatická, páčilo sa im že riešila podobné problémy ako ony, že sa porovnávala so spolužiakmi, že bola citlivá, občas mala pocit, že jej nikto nerozumie...

Uprostred čítania sme často zastali a rozprávali sa o práve prečítanom, vysvetľovali si to, vracali sme sa k niektorým častiam, prečítali ich ešte raz, povedali si nejaký príklad zo života, spomenuli nejakú situáciu, ktorá im bola známa.....a to sa mi na tom príbehu veľmi páčilo, že dáva deťom a rodičom ten priestor rozprávať sa, zamyslieť sa, stráviť plnohodnotné spoločné chvíle a hlavne si z toho príbehu odniesť niečo poučné, z čoho môžu neskôr čerpať. (Aj ja si z neho veľa odnesiem.)                                                                

Natália V. a dcérky Emmka (11 r.) a Lili (9 r.)

Reakcie čitateľov za rok od prvého vydania potvrdzujú, že kniha má potenciál pomôcť deťom rásť do zdravého sebavedomia, viesť ich k tomu, aby dokázali vnímať, čo a prečo sa v nich deje, a aby sa rozvíjali v rovnováhe telesnej aj duševnej.

Rozumieť svojim emóciám je prvým predpokladom toho, rozumieť druhým a vedieť s nimi spolupracovať, a je to zároveň jedno z hlavných posolstiev knihy.
 

Knižka komunikuje s dieťaťom jeho vlastným jazykom, prosí ho o radu, pýta sa na jeho pocity, názory, dáva mu možnosť vstúpiť do rozprávkovej ríše. Pripomenula mi kultový Nekonečný príbeh, v ktorom malého chlapca vtiahla kniha do deja, aby sa stal súčasťou príbehu o ríši Fantázie. Táto kniha disponuje rovnakým čarom krásnej interakcie medzi ňou a detským čitateľom.

Ivana Lacková, spisovateľkaA kto pre vás rozprávky napísal?

Moje meno je Anna Ďarmati, a hoci na prvú knihu som si počkala do 43 rokov, dušu spisovateľky v sebe vnímam odmalička. Cez prácu s deťmi a prácu na sebe sa môj talent spojil s vnútornou zrelosťou a výsledkom je Tajomstvo ríše draka. Nesmierne ma teší cestovať s knihou po školách a škôlkach, čítať, besedovať a cvičiť s deťmi a sprevádzať ich chvíľu na ceste ich vnútornou krajinou.
 Podporte, prosím, druhé vydanie knihy – kúpou knižky, niektorej z odmien alebo zdieľaním, aby sa čím viac detí naučilo načúvať hlasu svojho srdca.


Ďakujem vám, vaša podpora pre mňa znamená veľa.

 

 

Komentáre

Autor projektu: Anna Ďarmati
E-mail: anna@taichicentrum.sk
ODMENY
Receptárik
Receptárik "Čo by jedli hrdinovia knihy?" (v elektronickej podobe)
15€
Výška príspevku
Čo pomôže tigríkovi nájsť jeho silu a Maximovi rovnováhu? Čo dodá Sofii energiu a upokojí Lianin hnev? O tom si môžete nielen prečítať v knižke, ale aj spolu s deťmi vyskúšať na vlastnej koži, teda vo vlastnom brušku. Veď sila, rovnováha, energia a harmonické emócie sa vždy hodia. V receptáriku nájdete 10 receptov (ku každej rozprávke jeden). Recepty sú z dielne Denník jednej vegošky.
leto 2023
Nálepky na oblečenie s menom vášho dieťaťa a s drakmi
Nálepky na oblečenie s menom vášho dieťaťa a s drakmi
15€
Výška príspevku
Používate na označovanie vecí do škôlky a školy nálepky? Takéto s drakmi inde ako teraz a tu nenájdete :). 20 kusov nálepiek (10 s jedným motívom a 10 s druhým) sa už teší, aké dobrodružstvá s vašimi deťmi zažijú. Meno na nálepky mi napíšte sem: anna@taichicentrum.sk. Ďakujem. Cena je vrátane doručenia kuriérom v rámci Slovenska. Pre iné doručenie mi, prosím, napíšte.
leto 2023
Audio-kniha Tajomstvo ríše draka
Audio-kniha Tajomstvo ríše draka
20€
Výška príspevku
Audio-kniha v digitálnom formáte vás zoberie na 4,5 hodiny do rozprávkovej ríše a ukolíše do mäkkúčkeho pokoja. Rozprávky čítam ja sama a odovzdám vám v nich celú hĺbku pocitov, ktoré som do príbehov pri písaní vložila. Nahrala som ju pre vás v profi štúdiu, na skvelú kvalitu sa môžete spoľahnúť. Linku na stiahnutie vám pošlem e-mailom.
jún 2023
Dračie Dobble
Dračie Dobble
20€
Výška príspevku
Hra na spôsob Dobble s ilustráciami z Tajomstva ríše draka je ideálnym doplnkom ku knihe. 31 kartičiek s obrázkami + návod, na rubovej strane drak z obálky knihy, zabalené v zamatovom vrecúšku. U nás doma sa už Dračieho Dobble nevieme dočkať :). Cena je vrátane doručenia kuriérom v rámci Slovenska. Pre iné doručenie mi, prosím, napíšte sem: anna@taichicentrum.sk. Ďakujem.
leto 2023
Knižka Tajomstvo ríše draka
Knižka Tajomstvo ríše draka
25€
Výška príspevku
Vôňa novučičkej knihy... Chuť hneď sa do nej začítať... Mäkký, príjemný papier lákajúci hladiť ho... Zlaté, do hĺbky vyrazené písmená na obale... Radosť z knihy, ktorá vás roztancuje... zapojíte všetky svoje zmysly. A už čoskoro odhalíte, čo je tým Tajomstvom ríše draka. Cena je vrátane doručenia kuriérom v rámci Slovenska. Pre iné doručenie mi, prosím, napíšte sem: anna@taichicentrum.sk.
leto 2023
Knižka Tajomstvo ríše draka v českom jazyku
Knižka Tajomstvo ríše draka v českom jazyku
25€
Výška príspevku
Dračia ríša sa rozširuje a knižku si už budete môcť prečítať aj v českom jazyku. Rozprávky sú už preložené, čakajú na kozmetickú návštevu u editorky a u grafika , a potom šup do tlačiarne :). Cena je vrátane doručenia kuriérom v rámci Slovenska aj Česka. Pre doručenie do inej krajiny mi, prosím, napíšte sem: anna@taichicentrum.sk. Ďakujem.
leto 2023
Balíček troch kníh vo zvýhodnenej cene
Balíček troch kníh vo zvýhodnenej cene
63€
Výška príspevku
Jedna knižka pre seba a 2 ako darček? Výborný nápad! Trojicu kníh si môžete nakombinovať v slovenskom aj českom jazyku - zvolenú kombináciu mi napíšte sem: anna@taichicentrum.sk. Cena je vrátane doručenia kuriérom v rámci Slovenska aj Česka. Pre iné doručenie mi, prosím, napíšte. Ďakujem.
leto 2023
Balíček odmien podľa vlastného výberu
Balíček odmien podľa vlastného výberu
65€
Výška príspevku
Chceli by ste odmien viacero alebo rovno všetky? Úplne chápem :). V tomto balíčku nájdete (v zvýhodnenej cene): 1x knižku, 1x audio-knihu, 1x nálepky, 1x Dračie Dobble, 1x receptárik + doručenie kuriérom v rámci Slovenska. Ak by ste chceli inú kombináciu odmien / iné doručenie / knižku v českom jazyku, napíšte mi, prosím, sem: anna@taichicentrum.sk.
leto 2023
Rozprávka na mieru pre vaše dieťa
Rozprávka na mieru pre vaše dieťa
200€
Výška príspevku
Túži byť vaše dieťa hrdinom / hrdinkou vo vlastnej rozprávke? Ak si vyberiete túto odmenu, napíšem rozprávku práve preň, na tému, akú si vyberiete. Môžeme tak spoločne príbehom podporiť, čo dieťa potrebuje alebo prejsť tým, čo prežíva. Táto odmena je exkluzívna, a preto limitovaná len pre troch záujemcov. Výstupom bude malá knižka vo formáte A5 v mäkkej väzbe, s ilustráciou od V. Kalužákovej.
jeseň 2023
Chcete ma? :)
Chcete ma? :)
200€
Výška príspevku
Knižku vám rada doručím aj osobne - domov, do škôlky, školy alebo na váš event. A pripravím k tomu inšpiratívny 2hodinový program: čítanie + beseda + Hravé tai chi + dračie origami v detskej verzii alebo zážitkový tai chi workshop v dospeláckej verzii. Program môžeme prispôsobiť vašej predstave. Ja sa už teším. A vy?
jeseň 2023