Ako sme „postavili“ domček

Ilustrátorku knihy pre malých hrdinov, som hľadala dlho. Chcela som aby obrázky súznili s textom a aj mojou dušou. A to nie je ľahká a rýchla cesta… Tá moja trvala dva roky. Na dobré sa čaká a neprichádza samo a hneď. No keď vystúpite zo svojej komfortnej zóny, a oslovíte s malou dušičkou umelca, o ktorom si nedovolíte ani dúfať,  že odpovie ÁNO, začnú sa diať zázraky. S úsmevom na perách a so slzami šťastia v očiach.

Tvorba Lucy Santay Hudecovej a.k.a Bumpkinova je charakteristická a rozpoznateľná, no zároveň jedinečná a plná tajomna. Veľmi ma oslovila svojimi kreslenkami aj osobnosťou. Stretnutie s ňou, bolo pre mňa pohladením na duši. A to, že sa rozhodla ilustrovať Zázračný domček, hoci vtedy to boli ešte „len“ básničky v pracovnej verzii, bez názvu, ma veľmi zahrialo pri srdci.

Finálne ilustrácie sú tak krásne farebné a citlivo dopĺňajú všetky básničky pre detské srdiečka, že ulahodia oku malého aj veľkého čitateľa. Keď mi ich postupne posielala, od návrhov kreslených ceruzkou, cez videá z tvorenia až po hotové diela, neuveriteľne som sa tešila. Každým týždňom náš domček stále viac a viac nadobúdal reálne kontúry.

Verím, že éterické umenie, ktoré na listy papiera priniesla Lucy, spojené so slovami básní, vnesú do vašich domovov úsmev a premôžu poľahky všetky obavy a strach. Tešíme sa na vaše spätné väzby a veríme, že Vám náš a už aj váš Zázračný domček z Krajiny Neboj sa, prinesie presne to, čo potrebujete.

PS: Zázračný domček je vhodný pre detičky od 2 do 4 rokov pretože ho najprv môžu vnímať cez farebné ilustrácie. Neskôr aj pomocou textu čítaného rodičom a nakoniec si básničky, vďaka veľkému písmu, vedia poľahky už aj sami prečítať. 

Jeho vznik môžete práve teraz podporiť v crowdfundingovej kampani

Vyberte si niektorú z krásnych limitovaných odmien. Čakajú na vás nálepky, odznaky, obrazy, záložky, drevené domčeky na dotvorenie. Budeme sa tešiť aj každému zdieľaniu, aby sa Zázračný domček dostal ešte pred Vianocami do všetkých detských ručičiek, ktoré to potrebujú. Zo srdca ĎAKUJEME.

                                                                                                                                                                                        

Komentáre

Krajina Neboj sa

Všetko je raz prvýkrát. A s tým súvisí aj obava a strach z nového a nepoznaného. To čo je pre nás dospelých často už banalitou, je pre naše deti obrovskou výzvou a vykročením do neznáma. Neraz je to pre nich emočne náročné a správna motivácia a vysvetlenie je to, čo im cestu za poznaním veľmi uľahčí. A ja dúfam, že Vám na tejto ceste objavov pomôžu aj moje básničky pre všetky detské ručičky, spolu s nádhernými ilustráciami by Bumpkinova v našej knižke plnej bezpečia, ktorá práve vzniká. V krajine Neboj sa totiž hrejivé objatie a úsmev vždy premôže strach ❤️

Všetky články (5)