Škôlkari ich milujú - Hanička a Murko!

Keď Lucia nastupovala na materskú dovolenku, ešte netušila, že sa jej život úplne zmení. A nielen preto, že do jej života pribudla malá Hanka. S manželom hudobníkom pre ňu začali tvoriť videá v Montessori štýle o zvieratkách a dopravných prostriedkoch, ku ktorým postupne pridali pesničky. A z Lucie sa postupne stala textárka, scenáristka a režisérka. Potom sa s manželom rozhodli, že je čas vytiahnuť pesničky zo sveta YouTube na javiská a vymysleli si bábkovú dvojicu, ktorá ich bude interpretovať. Tak vznikli Hanička a Murko. Ako ich nápad a následne v ateliéri známeho výtvarníka von Dubravaya. Teraz je populárna hudobná dvojica - malá speváčka Hanička a jej kocúrik Murko - na jarnom koncertnom turné po celom Slovensku. Pomýliť si ich s inými detskými speváckymi dvojicami tak populárnymi v každej domácnosti nie je možné - sú to medzi nimi jediné bábky! Na cestách ich sprevádza tím štyroch bábkohercov: dvaja priamo vedú Haničku a Murka (ukrytí za oponou) a dvaja sú s nimi na javisku. Spoločne s nimi spievajú, tancujú a fungujú aj ako animátori. Na tomto predstavení totiž deti nemusia sedieť. Práve naopak - je veľmi vítané, ak sa zapájajú do celého koncertu. Vďaka tomu je vystúpenie Haničky a Murka naozaj veľmi živé a pútavé: je kombináciou dynamického koncertu a divadelného vystúpenia. Je určené hlavne deťom v škôlkarskom veku.

Okrem koncertov poznajú deti Hanička a Murka aj z vysielania Detskej televízie RiK. Na YouTub-e sa im tiež darí. Za krátku dobu tu dosiahli 11 miliónov videní.

Ak chcete Haničku a Murka vidieť koncertovať naživo, máte možnosť: túto nedeľu odohrajú koncert v Bratislave v DK Zrkadlový háj a po Veľkej noci ich môžete stretnúť na východnom Slovensku: 27.4. v Kine Scala v Prešove a v Historickej radnici v Košiciach a 28.4. v Dome kultúry v Poprade.

Predstavenie trvá hodinu a spolu s deťmi si ho užijú aj rodičia. Navyše k zakúpenej vstupenke dostane každé dieťa ako darček Murkove čokoládové lízatko! Najvernejší fanúšikovia sa po koncerte môžu s Haničkou a Murom odfotiť a dokonca získať aj ich podpis na CD alebo DVD Pesničky pre škôlkarov, ktoré Hanička a Murko vydali.

Ak chcete mať aktuálne informácie o aktivitách Haničky a Murka, môžete ich sledovať na Facebooku a Instagrame (@hanickaamurko). Videá Haničky a Murka je možné vidieť na YouTube.

Predpredaj vstupeniek: https://www.ticketportal.sk/event/HANICKA-A-MURKO-KONCERTNE-TURNE-JAR-2019

Viac informácií: Lucia Zimanyiová, manager@mackastrakata.sk, 0905 486699

Komentáre