Snehové pusinky

blog od mamičky Mišky Dupčákovej

Snehové pečivo je u nás veľmi obľúbené. Pripravujeme ho v rôznych variáciách. Buď ako samostatnú sladkú dobrotu, ale tiež sa super vyníma ako ozdoba na torte. Snehové pečivko tvorí základ aj mini pavloviek. 

Pre niekoho je jeho príprava hotové majstrovstvo. Receptov ako sa to s istotou podarí je veľa. Ja preferujem jednoduchosť a rýchlosť v kuchyni.    

Keď sa občas stane, že sa cestíčko nepodarí, vtedy to zvalím na zlé počasie, vplyv mesiaca alebo niečo ešte lepšie. :D  Tu ho máme, fungujúci recept na chutnú a dobre vyzerajúcu maškrtku.

 

Snehové pusinky

Ingrediencie:

3 bielky

100 g kryštálový cukor

100 g práškový cukor

soľ

Postup:

Z bielkov a štipky soli ušľaháme tuhý sneh. Postupne prišľaháme kryštálový cukor. Preosiaty práškový cukor iba jemne vmiešame.

Sneh dáme do vrecka s ozdobnou špičkou a striekame na plech v menších rozostupoch. 

Variácie:

  • Cesto je možné prifarbiť. Pusinky môžeme ozdobiť posypom, orechmi.

  • Do sáčku s cestom jemne pridáme trochu rozpustenej čokolády a vytlačíme mramorované pusinky. 

  • Úžasné sú s pridaním trošky instantnej kávy.

Ak nemáme sáčok, lyžicou odoberáme menšie kôpky na plech.

Pečieme, teda skôr sušíme, v rúre na 100 ºC.  Nastavíme si na rúre teplovzdušný ohrev. Ak nemáme túto možnosť, vložíme do dvierok rúčku z varechy.  Necháme sušiť cca hodinu.

Snehové pusinky skladujeme v plechovej dóze.        

Dobrú chuť!

 

Vaša Michaela


Miška Dupčáková, aktívna žena s mnohými snami a záujmami. Mamina dvoch detí, kráľovná čokoládových praliniek, organizátorka eventov a pomocníčka tých, ktorí začínajú s podnikaním. Sladkosti od Mišky vyzerajú a chutia úžasne a dajú sa objednať v jej obchodíku Sweet and choco. Miška odkazuje našim maminkám : "Ak sa chcete naučiť nejaký receptík alebo potrebujete radu, smelo sa ma pýtajte."

Komentáre

Čo dokáže mama

Celoslovenský projekt, ktorý združuje slovenské mamičky a podporuje ich v sebarealizácii. Veríme, že každá mama môže zarábať na tom, čo ju baví. Na stránke www.codokazemama.sk nájdete tisícky online obchodíkov tvorivých mamičiek, ktoré u nás predávajú svoju handmade tvorbu, kreatívne služby, knihy či materiál na tvorenie. Pridajte sa k nám!

Všetky články (317)