Máte sen vydať vlastnú knihu, ale neviete, ako na to? Pomôžeme vám!

Aj vy snívate o tom, že raz vydáte knihu? Máte nápad, rozpísané dielo, alebo dokonca hotový text, ale zatiaľ čaká niekde v šuflíku? 

Neviete sa zorientovať, čo vás čaká na autorskej ceste, kým budete držať svoju vysnívanú knihu v rukách? Nakuknite do zákulisia tu.

Nech sa nachádzate v ktoromkoľvek štádiu tvorby, na Čo dokáže mama nájdete podporu, aby ste svoje dielo zdarne dokončili. 

LITERÁRNY KOUČING

Máte už rukopis a neviete čo ďalej? Bojíte sa ho zverejniť, aby sa vám ľudia náhodou nesmiali? Chcete, aby vám dal profesionál spätnú väzbu a odporučil, čo by sa dalo ešte vylepšiť? Literárny kouč vás nasmeruje ako vyplniť medzery v deji a pretaviť váš rukopis do krásneho diela. Literárny koučing vám ponúkajú Martina Oboňová a Natália Mazanová

EDIT A JAZYKOVÁ KOREKTÚRA

Oslovte mamičky v našej FB skupine, či by mali záujem dať vám spätnú väzbu k vašemu rukopisu. Zapracovali ste do rukopisu pripomienky testovacích čitateľov a kouča? Tak potom je tu čas na finálnu úpravu štylizácie a opravu gramatických chýb. S týmto vám opäť pomôžu Natália Mazanová a Martina Oboňová.

ILUSTRÁCIE

Píšete detskú knihu alebo Sci-fi a potrebujete aj ilustrácie? Krásne obrázky zvieratiek vám namaľuje Dominika Šohárová v akvareli za neodolateľnú cenu už od 7 EUR za jednoduchý obrázok, 10 EUR za stredne zložitý a 20 EUR za obrázok s detailami a pozadím.  

Magdaléna Kováčová vám ponuka milé obrázky v digitálnej forme za 80 EUR / obrázok.

Ak potrebujete Sci-fi obrázky, odporúčam Anton Antarondol Lenčeš, za 40 EUR / obrázok.

GRAFIKA, ZALAMOVANIE TEXTU, OBÁLKA

Teraz prichádza na rad grafika - teda spracovanie textu do formátu pre tlač, pripadne vloženie textu do obrázkov. Túto službu vám zabezpečí Diana Cencer. V tomto štádiu sa rieši aj obálka, s ktorou vám Diana tiež pomôže. 

VYDANIE KNIHY

Neviete sa zorientovať ako na to? Konzultáciu vám ponúka Katarína Brňáková, majiteľka vydavateľstva TOP1 knihy sro. Zistite aké sú možnosti, čo obnáša samo-vydanie, vydanie cez vydavateľstvo alebo populárny hybrid - vydanie na vlastné náklady s asistenciou vydavateľstva. Dozviete sa tiež o možnostiach financovania od predpredaja, cez crowdfunding alebo sponzorské príspevky. Na konzultácii vám Katarína ozrejmí aj zmeny v živote budúcich autorov, ktoré vydanie knihy so sebou prináša. Sama som využila tuto konzultáciu a nakoniec z toho vznikla spolupráca.

FINANCOVANIE KNIHY

Chýbajú vám peniažky na tlač? Naša komunita sa vám na tlač knihy poskladá, stačí, aby ste nás knižkou zaujali. Je to jednoduché, vytvorte si obchodík na Čo dokáže mama.sk a ako produkt zadajte predpredaj vašej knihy. Ideálny čas na predpredaj je po grafických úpravách, keď už budete mať približný termín tlače, aby ste vedeli ľudom povedať, kedy môžu knižku očakávať. Požiadajte členov skupiny o mini-recenziu pred vydaním, aby ste získali prve referencie a vytvorili si tak váš podporný tím ľudí, ktorí vašej knihe fandia.

MARKETING

Vaša knižka môže byť veľmi zaujímavá, kvalitná a dokonca lepšia ako Harry Potter, dnes však sa bez dobrého marketingu nedostane do pozornosti čitateľov. Ak vás zaujíma, kde sa pohybujú vaši potenciálni čitatelia (napr. rôzne skupiny, časopisy a pod.), spojte sa s ďalšími autormi, ktorí píšu podobný žáner ako vy. Môžete si vzájomne poradiť a ušetriť veľa času. 

Chcete umiestniť info o vašej knihe a o vás na internet? S autorskou web stránkou, e-shopom alebo napríklad aj tvorbu emailovej databázy vám poradí alebo priamo zrealizuje za vás Alexandra Vrábelová.

Potrebujete niekoho, kto nastaví marketing za vás a zviditeľní vašu tvorbu? S týmto vám pomôže Mária Baláž Gyuránová. Okrem iného vás môže tiež nasmerovať na svojho manžela Milana Baláža, ktorý je skúsený polygraf a poradí vám s čímkoľvek ohľadom tlače kníh.

Píšete knihu pre deti alebo pre ženy? Spomeňte svoju tvorbu už počas písania vo FB skupine Čo dokáže mama alebo v blogu na www.ČoDokážeMama.sk. Spýtajte sa na názor mamičiek, či už sa jedná o názov knihy, vyber obálky a pod. Dozviete sa cenné informácie a zároveň sa potenciálni čitatelia o vašej knižke dozvedia. Nebojte sa priznať na čom pracujete, v skupine vládne vzájomná podpora. Držíme vám palce a tešíme sa na vaše knižne dieťa. :-)

Profesionáli, staňte sa súčasťou tvorivého portálu Čo dokáže mama

Našli ste sa v riadkoch vyššie a chcete ponúknuť služby v oblasti tvorby a publikácie kníh? Máme pre vás online priestor na Čo dokáže mama.sk, kde si môžete zdarma vytvoriť svoj obchodík už za pár minút. Tešíme sa, že pridáte aj vašu ponuku a vzájomne si tak pomáhame plniť sny. : -)

 

Máte otázky? Kontaktná osoba projektu tvorby kníh je Michaela Ray de WittersPošlite mi správu cez FB messenger. 

 

 

 

Komentáre

Michaela Ray - Knihy pre deti

Všetky články (17)